Profesionálne sieťové nastavenie jednym klikom!

Veľa zákazníkov sa aj dnes obáva zložitosti IP systémov z dôvodu nutnej znalosti základných sieťových nastavení. Výrobcovia sa snažia uľahčiť prístup do IP segmentu pomocou nových technológií. Jednou z technologických noviniek je napríklad NVR zariadenie vybavené PoE switchom, kde po pripojení kamier NVR automaticky vykonáva nastavenie IP adries a pripojenia živého obrazu.


Ak chcete mať záznam prístupný iba v lokálnej sieti, je všetko v úplnom poriadku. Ak však užívateľ zatúži po prístupe cez internet, napr. cez mobilné zariadenie, vznikne hneď niekoľko problémov . V tomto prípade je ideálne mať verejnú IP adresu, ktorá samozrejme nie je zadarmo, a tiež je dobré mať po ruke odborníka na nastavenie sieťových prvkov.

Riešenie uvedeného problému sprostredkuje funkcia dostupná vo všetkých DVR, NVR a HCVR Dahua, ktorú výrobca nazýva P2P. Všetky informácie potrebné na nadviazanie spojenia cez internet so zmieneným mobilným telefónom sú zobrazené v QR kóde, ktorý mobilnou aplikáciou iba vyfotíte. Aplikácia rozpozná uložené dáta, automaticky vyplní potrebné informácie a nadviaže spojenie so zariadením.

O rozšírenosti funkcie P2P naznačuje fakt, že je obsiahnutá aj v kamerách tzv. Home série, teda pre domáce použitie. Jednoduchým vyfotením QR kódu napr. Na kamere KW12P, tak získate bezdrôtovú HD kameru malých rozmerov, ktorá môže poslúžiť aj ako elektronická opatrovateľka.