DELL

dellSpoločnosť Dell vznikla v roku 1984, keď vo veku 19, Michael Dell založil novú počítačovú firmu pod názvom PC Limited a začal venovať svoj čas rastu podnikania v tejto oblasti. V roku 1985 navrhol a postavil prvý počítačový systém a v roku 1987 otvoril prvú medzinárodnú pobočku v Spojenom kráľovstve. Postupne sa premenovala na Dell Computer Corporation a používa novo získaný kapitál na rozšírenie svojej produktovej ponuky a globálnu prítomnosť. O slabé štyri roky neskôr Dell dokončil svoju prvú verejnú ponuku a jeho trhová kapitalizácia rástla z pôvodných 1 000 dolárov až k 85 000 000 dolárom. Postupne sa Dell pripojil k mobilnej výpočtovej revolúcii so svojím prvým notebookom, 316 LT. Otvoril výrobné centrum v v írskom Limericku, ktoré lepšie slúži zákazníkom v Európe, na Strednom východe a v Afrike.

V roku 1991 patril medzi päť najväčších výrobcov počítačov na svete. Spoločnosť  začala siahať do nového nevyužitého trhu - sieť serverov a debutoval na zozname Fortune 500. Michael sa stal najmladším generálnym riaditeľom, ktorý vedie spoločnosť. Otvoril nové pobočky v Austrálii a Japonsku. Svet je však čoraz menší, a Dell rýchlo rozširuje svoje globálne operácie. V roku 1996 spustil Dell.com a generuje 1 milión dolárov na tržbách za deň iba šesť mesiacov po tom, čo sa spustil web. Otvoril prvé Asia - Pacific zákaznícke centrum v Penangu, Malajzia a druhé výrobné centrum v Texase, čím dosiahol najnižšiu úroveň zásob v sektore 15 dní. V roku 1998 otvoril centrum pre integrovaný predaj, výrobu a podporu v Xiamen, Čína a výrobné závody v Írsku, Brazílii a v Spojených štátoch. Do konca roku 1999 sa zaradil ako číslo 1 v počítačoch v USA, číslo 1 na celom svete v počítačoch pre veľké a stredné podniky a číslo 1 na celom svete pre pracovné stanice zásielok. Začal pracovať s podporou online eSupport - online nástroj, ktorý uľahčuje a poskytuje technickú podporu prostredníctvom internetu.

V roku 2009 Dell vstúpil na trh so smartphone Mini 3i z produkcie China Mobile. Zákazníci označujú servery x86, firemné notebooky a počítače ako najlepšie na trhu. V roku 2010 menoval NewsWeek spoločnosť ako najzelenšiu spoločnosť v Amerike. 

Za viac ako 28 rokov ľudia všade na svete používajú technológiu spoločnosti pre realizovanie svojich snov. Zákazníci veria dodávaným technologickým riešeniam, pomáhajú im dosiahnuť viac, či už je to doma, v práci, v škole alebo kdekoľvek na svete. 

Spoločnosť TSS Group a.s. distribuuje video servre a klientské stanice z portfólia značky Dell.